Jak w 3 prostych krokach wyczyścić swoją zmywarkę (i jak często to robić)?

Zmywarka – cudowna maszyna, która wyręcza nas w obowiązku mycia naczyń. Jest jedno „ale” – ją również trzeba czasem wyczyścić.

Z biegiem czasu w zmywarce zbiera się tłuszcz, resztki jedzenia i inne nieprzyjemne rzeczy o których nawet nie chcemy Wam opowiadać… Te „składniki” to idealny grunt dla rozwoju różnego rodzaju bakterii i zarazków. Według ekspertów zmywarka powinna być czyszczona nawet raz w miesiącu! Na szczęście nasz 3-stopniowy proces jej mycia jest szybki i nie wymaga specjalnych narzędzi.

Przeczytaj, jak naturalnie wyczyścić mikrofalówkę >>
Krok 1: Wyczyść odpływ

Zacznij od wyjęcia dolnego kosza na naczynia, aby mieć możliwość wyczyszczenia odpływu. Sprawdź go i pozbądź się wszelkich zabrudzeń czy zalegających resztek żywności. Poprawi to drenaż, zwiększy skuteczność mycia naczyń i zapobiegnie uszkodzeniu zmywarki.

Krok 2: Użyj octu do czyszczenia

Czas na główną część czyszczenia. Do pustej zmywarki włóż jedną szklankę, którą można myć w zmywarce, napełnioną octem i postaw ją w górnym koszu. Zamknij maszynę i włącz tryb mycia z gorącą wodą. Pozwoli to zmyć tłuszcz i brud oraz usunąć nieprzyjemny zapach.

Krok 3: Wypłucz przy pomocy sody oczyszczonej

Na koniec wysyp pół szklanki (jeśli Twoja zmywarka jest bardzo duża to całą) sody oczyszczonej na dno maszyny. Następnie uruchom krótki tryb mycia z gorącą wodą. Wnętrze zmywarki będzie lekko jaśniejsze, bez plam i zapach będzie zneutralizowany.

 

Reklamy

Jedna myśl na temat “Jak w 3 prostych krokach wyczyścić swoją zmywarkę (i jak często to robić)?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s