Najprostszy sposób na mycie okien zimą

Niestety okna brudzą się przez cały rok. Najbardziej frustrujący jest fakt, że zima jest tą porą roku, kiedy prezentują się one najgorzej. Topniejący śnieg, brud, czy nawet sól wydają się pokrywać wszystko. Z jednej strony chcesz poczekać do wiosny, ale z drugiej osad Cię dołuje.

To, co sprawia, że mycie okien zimą jest utrudnione jest oczywiście temperatura poniżej zera. Zimna woda może szybko zamarznąć, a gorąca spowodować nawet pęknięcie szyby! Co w takiej sytuacji zrobić? Mamy  dla Ciebie prostą formułę, która sprawi, że czyszczenie okien w mroźnych temperaturach będzie równie łatwe, jak mycie ich w wiosenny dzień.

Czego potrzebujesz?
  • ok. 500ml wody
  • ok. 500ml spirytusu
  • kilka kropel ulubionego płynu do mycia naczyń
  • gąbka lub butelka ze spryskiwaczem
  • ściągaczka (zalecana)
  • ściereczka z mikrofibry (zalecana)

 

Jeśli masz już wszystkie potrzebne rzeczy to teraz po prostu zmieszaj wodę ze spirytusem i płynem do mycia naczyń. Oczywiście, jednolitrowa mieszanka to nasza propozycja, ale Ty możesz przygotować jej tyle, ile potrzebujesz na umycie swoich okien. Jedyne o czym musisz pamiętać to proporcja 1:1 wody i spirytusu. Alkohol będzie zapobiegał zamarznięciu wody. Rozprowadzanie płynu gąbką lub spryskiwaczem to według nas najłatwiejszy sposób na uporanie się z brudem na oknach. Polecamy używać ściągaczki oraz ściereczek z mikrofibry, aby być pewnym, że umyjesz wszystkie krawędzie i uchwycisz wszystkie krople.

Pamiętaj, aby ubrać się ciepło i uważać, żeby się nie poślizgnąć!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s