5 powodów dla których warto wynająć firmę sprzątającą do Twojego biura

Prowadzenie biura jest niemożliwe bez jego regularnego sprzątania. Nieważne czy myślimy o firmie, która mieści się w jednym pokoju czy o biurowcu pełnym pomieszczeń – każda przestrzeń ma skłonności do zabrudzeń. Właściciele stoją przed wyborem zatrudnienia osoby sprzątającej lub zlecenia tego obowiązku profesjonalnej firmie cleaningowej.

W tym artykule przedstawiamy 5 głównych korzyści, jakie płyną ze współpracy z firmami sprzątającymi w przypadku sprzątania biura.

1. Redukcja kosztów.

Wybór firmy sprzątającej okazuje się być bardziej opłacalny niż zatrudnienie osoby sprzątającej na etat. Outsourcing obowiązku utrzymania czystości biura daje możliwość zaoszczędzenia dużych i realnych kwot.

Współpraca z firmą cleaningową to:

  • brak pensji, a co za tym idzie składek ubezpieczeniowych czy ZUS,
  • brak kosztów obsługi (środki czystości, nadzór, premie itp.),
  • prosty przelew bankowy, jako płatność za otrzymaną fakturę.
2. Problem produktów potrzebnych do sprzątania.

Jednym z problemów przy zatrudnianiu osoby sprzątającej jest zapewnienie jej narzędzi do pracy. Jak się do tego zabrać? Co dokładnie jest potrzebne? Jakie środki czystości wybrać? Gdzie je kupować? Ile one powinny kosztować? Jakiej ilości konkretnych artykułów potrzebuje? Kto będzie robił zakupy i jak często? Dobrze, że firmy sprzątające znają odpowiedzi na te pytania i proponują jedną cenę, która zawiera m.in. koszt usługi i produktów.

3. Doświadczenie i profesjonalizm.

Czy miałeś kiedyś okazję szukać na rynku pracowników osoby sprzątającej? Jeśli nie to pewnie nie spodziewasz się, że to bardzo ciężkie zadanie. Po pierwsze, zapomnij o czymś takim, jak CV, ponieważ prawie nikt z tych osób go nie posiada. Po drugie, osobami sprzątającymi nazywa się wiele kandydatów, ale skąd masz pewność że na prawdę umieją to zrobić? Firmy sprzątające najczęściej posiadają referencje, a ich pracownicy są doświadczeni i wyszkoleni. Co więcej, posiadają sprzęt i środki czyszczące z najwyższej półki, które pomogą przy zabrudzeniach, a nie pogorszą problem. Jeśli jeden z ich pracowników z jakiegoś powodu nie będzie spełniał Twoich oczekiwań lub po prostu zachoruje w każdej chwili mogą zaproponować Ci innego kandydata.

4. Ubezpieczona usługa.

Porządne firmy cleaningowe nie zaczynają działalności bez ubezpieczenia swoich usług i cleanerów. Kiedy już zainwestują w bezpieczeństwo to zależy im jeszcze bardziej na zatrudnianiu zweryfikowanych osób. Bardzo popularny jest wymóg zaświadczenia o niekaralności od kandydatów na osoby sprzątająca, a Restea dodatkowo przeprowadza szkolenia techniczne i behawioralne dla swoich cleanerów.

Chcesz wiedzieć kim są cleanerzy Restea? Przeczytaj o tym tutaj >>
5. Wygoda Twoich pracowników.

Sprzątanie biura powinno odbywać się po zakończeniu pracy, ponieważ może być dekoncentrujące i niekomfortowe. Z reguły osoby sprzątające zajmują się swoimi obowiązkami podczas godzin działania biura. W przypadku firm sprzątających można z nimi ustalić odpowiednie dla każdego terminy takie, jak np. weekendy, popołudnia czy inne, dopasowane godziny.

Nowoczesne przedsiębiorstwa dostrzegły powyższe korzyści i coraz częściej decydują się na wybór firmy cleaningowej do dbania o ich powierzchnię biurową. Cena i zaangażowanie ze strony pracowników firm sprzątających przekładają się w widoczny sposób na kondycję czyszczonych pomieszczeń.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s